Lifestyle

30 dni do minimalizmu TYDZIEŃ 2

Czas na kolejny tydzień naszego challengu. Tym razem będzie on dotyczył miejsca, w którym mieszkamy. Głównym zadaniem jest uświadomienie sobie jak łatwiej jest nam, kiedy mamy mniej rzeczy w domu. Do tego mniejsza ilość przedmiotów przyczynia się do wrażenia, że dom jest większy, przestronniejszy. Mam nadzieję, że spróbujecie i dacie znać jak poszło. Życzę powodzenia!

TYDZIEŃ 2 MIESZKANIE

 

DZIEŃ 8

OKREŚL STYL

Wybór stylu, którym będziemy się kierować urządzając mieszkanie jest tak samo pomocny jak wybór stylu ubierania. Łatwiej zapanować nam nad niezgranym designem  i niechcianymi, impulsywnymi zakupami.

DZIEŃ 9

PRZEJRZYJ SZAFKI POKOJOWE

Pozbywamy się wszystkich zalegających i nieużywanych książek, płyt, gazet i zdjęć. Osobiście wolę książki w wersji ebooków, muzykę puszczam z komputera, a zdjęcia trzymam na Dropboxie. Oszczędza to naprawdę wiele miejsca.

DZIEŃ 10

PRZEJRZYJ SZAFKI KUCHENNE

Zdarza Wam się składować stare ukochane kubki z pobitym uchem? Rozumiem, że mają swój urok, ale może lepiej zainwestować w nowe, które z chęcią wyciągniemy jak przyjdą goście. Przejrzyjcie też przede wszystkim przyprawy i inne tego typu rzeczy. Prawdopodobnie znajdziecie coś o czym w ogóle zapomnieliście, a już dawno powinno znaleźć się w koszu albo ktoś inny z chęcią by to wykorzystał.

DZIEŃ 11

PRZEJRZYJ SZAFKI ŁAZIENKOWE

Czyli przede wszystkim kosmetyki. Wyrzucamy wszystkie puste opakowania i inne śmieci. Decydujemy co używamy regularnie, a reszty się pozbywamy. Wymieniamy ręczniki na świeże.

DZIEŃ 12

POSPRZĄTAJ BLATY I ŚCIANY

Spróbujcie zabrać jak najwięcej przedmiotów stojących na meblach i wiszących na ścianach, a może akurat dojdziecie do wniosku, że to bardzo ułatwia sprzątanie i do tego pomieszczenia wydają się o wiele bardziej przestrzenne.

DZIEŃ 13

ZORGANIZUJ MIEJSCE PRACY

Bierzemy się za organizowanie naszych dokumentów, długopisów, kabli i elektroniki, czyli wszystkiego co znajduje się w okolicy biurka.

DZIEŃ 14

POSPRZĄTAJ PIWNICĘ/STRYCH

Takie miejsca przydają się do przechowywania przedmiotów sezonowych, takich jak ozdoby świąteczne. Jednak nie patrzmy na to jako na miejsce, gdzie trafiają wszystkie niepotrzebne rzeczy, na których w dodatkuzbiera się kurz. Nawet tam może być czystko i przyjemnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.