Moda

Jak zminimalizować swoją szafę

Kiedy już mamy określony swój styl, czas zabrać się za porządki. A na koniec coś miłego, czyli zakupy. Tak w skrócie można opisać minimalizowanie swojej garderoby. Nie powinniśmy mieć z tym większego problemu jeżeli jesteśmy zdecydowani co do swoich preferencji. Najtrudniej uporać się z tym będzie dla osób sentymentalnych, ale i na to są sposoby, także zapraszam do czytania 🙂

 

WYCIĄGAMY

Ale to kompletnie wszystko co jest w naszej szafie, szufladach i tajemnych skrytkach na ubrania pozasezonowe. Tak samo z butami, dodatkami i biżuterią. Dopiero w tym momencie uświadamiamy sobie jak mamy tego dużo. Teraz przygotowujemy trzy pojemniki/miejsca: tak, może, nie.

TAK

Do pierwszego kładziemy wszystko to co pasuje do naszego stylu, nosimy to bardzo często i jest w bardzo dobrym stanie.

MOŻE

W miejscu drugim lądują rzeczy, których nie nosiliśmy od miesiąca ani razu (nie mówię tu o kurtce zimowej, której nie nosimy bo jest lato), ale jest nam z nimi bardzo ciężko się rozstać lub nie jesteśmy przekonani czy nam pasują.

NIE

Wszystko co jest w jakikolwiek sposób zniszczone, niewygodne, niepasujące i nienoszone. Tak, ta droga, piękna, ale znoszona bielizna też tu trafia.

POWRÓT

Wracamy do naszej drugiej kategorii. Niestety ale musimy zdecydować co z nami zostaje a co nie. Jeżeli już naprawdę nie potrafimy zdecydować, to możemy to włożyć do torby i schować na dnie szafy. Jeżeli nie użyliśmy niczego stamtąd w ciągu miesiąca lub całkowicie o tym zapomnieliśmy, to nie warto tego trzymać.

POZBYWANIE SIĘ

Niepotrzebne rzeczy możemy sprzedać lub oddać znajomym czy też potrzebującym, jeżeli tylko są w dobrym stanie. Reszty od razu się pozbywamy.

ZAKUPY

Teraz widzimy dokładnie czego nam brakuje. Powoli możemy uzupełniać braki rzeczami dobrymi jakościowo i takimi, z których jesteśmy zadowoleni w stu procentach. Przede wszystkim czytajmy składy i przymierzajmy. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy coś pasuje, lepiej to odłożyć, bo najprawdopodobniej będzie to leżało nieużywane u nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.